PIATOK v mojej hlave

 

Každý týždeň rozprávanie o tom, čo ma zaujalo a čo mi príde fajn posunúť aj vám:-) 

 

 

Presne si pamätám deň, kedy ku mne PIATOK V MOJEJ HLAVE priletel. Zapísala som si ten nápad ihneď do poznámok v mobilnom telefóne. Netušila som, čo s tými slovíčkami urobím, no páčili sa mi. A keďže ja piatky milujem, lebo niečo v nich pravidelne končí a niečo začína, tak  tu mám pre vás pohľad nielen do mojej hlavy, ale do života, ako takého. Možno sa v tých príbehoch nájdete aj vy. A verím, že tak ako som ja v minulosti hľadala odpovede na svoje otázky aj v príbehoch zo života iných, tak si aj vy nájdete tie svoje v mojich písmenkách:-)

 

 Ivanka

Piatok v mojej hlave – O rozhodnutiach

Ako jedna náhoda spustila sled ďalších rozhodnutí. Nie ste si istí ako sa máte rozhodnúť? Cestujte a v snahe nájsť odpovede nechajte voľné ruky osudu.

Piatok v mojej hlave – o tehotenskom teste a o Sierra Nevade

Mám skvelú priateľku. Je to energická duša, vždy ochotná pomôcť. Jej životný príbeh by bol skvelým námetom na román.
O láske k sebe i k svojmu životu.

PIATOK v mojej hlave – o múre a sebadôvere

Aj jedno, správne zvolené slovo, dokáže byť pozitívnou mantrou. Ako som si aj ja jedným slovom otvorila cestu k plneniu si snov.

Piatok v mojej hlave – O čerešni

O stromoch, bez ktorých by sa niektoré príbehy nestali.
Pijem kávu a pozerám do snehom pokrytej záhrady. Na mieste starej čerešne je pietne prázdno. Jej srdce žije v drevenom anjelovi.

Piatok v mojej hlave – O vode a rumových guľkách

Zo stropu tečie voda. V strese hľadám hlavný uzáver, aby som uchránila drevené parkety pred spúšťou. Stačili tri neopatrné prieskumné ďobnutia skrutkovačom, ktoré s absolútnou presnosťou trafili plastovú hadičku stropného chladenia. Vitajte, Vianoce.

PIATOK v mojej hlave

PIATOK v mojej hlave

Zmierme sa so svojimi dňami, s ľuďmi, s chorobami, so zasopleným piatkom trinásteho. Prepíšme vzorce v hlave a urobme zo seba hviezdu činu.