Afrika

Afrika

Slnko ktoré páli, savana, čierni domorodci a divoké zvieratá. Kniha, dokument … alebo filmový príbeh. Skutočný život v africkej džungli som si sama veľmi predstaviť nevedela.

prečítajte si viac
Ženský princíp

Ženský princíp

Prekvapuje ma, čo všetko v tom veľkom virtuálnom vesmíre zdieľame. Často súkromie, ktoré nie je iba naše vlastné. Sú v tom ďalší ľudia. Mnohé z nás by potrebovali vlastné GDPR. Pravidlá, ktoré by nás uchránili pred nami samými a pred slovami, ktoré nepremyslene púšťame do sveta v obavách o seba a svoje “istoty”.

prečítajte si viac
Všetky moje domovy

Všetky moje domovy

A tak sme sa ocitli na dedine. Ja, mestské dieťa s predpokladmi žiť kdekoľvek a s túžbami žiť všade inde, len nie na vidieku. S detstvom a mladosťou prežitou s rodičmi na chalupe bez vody, s nočnými návštevami kadibudky za doprovodu hulákajúcej lesnej zveri. Sťahovanie prebiehalo niekoľko dní.

prečítajte si viac
Jedna neobyčajne kráľovská sobota

Jedna neobyčajne kráľovská sobota

Prišla Adela a Viktor. Ľudia, ktorí cítia a rešpektujú. Snažia sa pomôcť, koľko je v ich silách. So srdcom a pokorou k tomu, čo vidia.
Tešili sa z miesta a prítomnej atmosféry. Ako my všetci. Priniesli dar, po akých tam túžia každý deň – ZÁŽITOK z príjemného stretnutia.

prečítajte si viac

Archív