Travel & Life style

 

Zážitky z mojich ciest sú trošku netypické.  Žijeme v dobe ľahko dostupných informácií, ale zabúdame vnímať to, čo vidíme. Preto sú moje príbehy postavené na pocitoch a emóciách. Možno sa práve vďaka nim pôjdete pozrieť na miesta, o ktorých píšem.  Nemusíte sa naháňať. Cestujte pre radosť a objavujte iba toľko, koľko pre svoj posun potrebujete.

V tejto kategórii nájdete aj články o tom, čo mi nielen na cestách ale aj doma “ťukne“ do nosa. Ako keď dostala „po nose“ zo stromu spadnutými orieškami Popoluška. A potom z nich vypadli nádherné šaty.

Aj ja sa sem tam cítim ako ona. Oriešky však nepúšťam na zem a ani neomdlievam nad prekrásnou róbou, ktorá z nich vypadne. Ja sa pod škrupinku dostávam trochu ťažšie. O to viac ma baví zistenie, že z „orieška“ vždy niečo vypadne :-).

 

Momentky – LISABON

Keď som v starom lisabonskom bare v štvrti Alfama počula nádherné tóny FADO, bola som unesená.
Fado znamená v preklade osud. Práve osudovosť, smútok, často pocit bezmocnosti, nenaplnenej lásky, či straty, sú témou melancholického spevu..

Ako si užiť Slovensko

Ako si dve baby užívali 14 dní babieho leta na Slovensku. O stretnutí v pravý čas, o spoločných zážitkoch, pochopení a povzbudení. Ponúkla som svojej anglickej priateľke Slovensko. A ona si ho zamilovala.

Afrika

Slnko ktoré páli, savana, čierni domorodci a divoké zvieratá. Kniha, dokument … alebo filmový príbeh. Skutočný život v africkej džungli som si sama veľmi predstaviť nevedela.

Jedna neobyčajne kráľovská sobota

Prišla Adela a Viktor. Ľudia, ktorí cítia a rešpektujú. Snažia sa pomôcť, koľko je v ich silách. So srdcom a pokorou k tomu, čo vidia.
Tešili sa z miesta a prítomnej atmosféry. Ako my všetci. Priniesli dar, po akých tam túžia každý deň – ZÁŽITOK z príjemného stretnutia.

Milujem dizajn a jarné MILÁNO

Prišla jar. Konečne. Na kopci za našim domom rozkvitli jarné, fialovo nežné poniklece a moje srdce opäť volá po MILÁNE. Moje aprílové Miláno je každoročne o dizajne. Veľtrh Salone del mobile udáva trendy.

Florencia… tanec, víno, Rafaello

"... balíme kufre. Dnes je v pláne Florencia....", prezrádzam informácie o našom programe do telefónu. Na cestách sme tentoraz DVE a ideme podľa hesla - NERUŠTE NÁS,  kreatívne PRACUJEME - a oddychujeme :-). Naše neskoré raňajky začínajú naozaj pôžitkársky - pohárom...