Travel & Life style

 

Žijeme v dobe ľahko dostupných informácií, ale zabúdame vnímať to, čo vidíme.

Moje príbehy sú postavené na pocitoch a emóciách. Ukážem Vám, ako aj z krátkych ciest vyťažiť pre seba maximum. Nemusíte sa naháňať. Užívajte si každý moment.  Cestujte pre radosť a objavujte iba toľko, koľko pre svoj posun potrebujete.

A ak vám počas cesty niečo “cvrnkne” do nosa, zodvihnite to.   Tak ako ja v článkoch LIFE STYLE. Ono z tých spadnutých “orieškov” vždy niečo múdre vypadne.

 

 

Fascinujúci svet hrdých Masajov

Plánuješ cestu do Afriky a váhaš, či si zo sebou vziať drahú zrkadlovku? Dnes nafotíš krásne fotky aj na mobilný telefón, no unikátny záber nosorožca v tvojej tesnej blízkosti, v detailnom rozlíšení, ti možno uverejní aj časopis National Geographic 🙂

Momentky – LISABON

Máš na portugalský Lisabon iba jeden deň? Nevadí. Vychutnaj si ho v duchu slow travellingu. Uvidíš, že aj menej dokáže byť niekedy viac. Sleduj ľudí, farebné fasády starých domov, ukryté námestia s krásnymi výhľadmi. Pokojne kráčaj a objavuj zašlú slávu mesta moreplavcov a dobyvateľov, ukryté detaily jeho dlhej histórie. A – osudové FADO – melancholický spev, ktorý je po generácie najtypickejším prejavom portugalského naturelu.

Afrika

Slnko ktoré páli, savana, čierni domorodci a divoké zvieratá. Kniha, dokument … alebo filmový príbeh. Skutočný život v africkej džungli som si sama veľmi predstaviť nevedela.

Jedna neobyčajne kráľovská sobota

Prišla Adela a Viktor. Ľudia, ktorí cítia a rešpektujú. Snažia sa pomôcť, koľko je v ich silách. So srdcom a pokorou k tomu, čo vidia.
Tešili sa z miesta a prítomnej atmosféry. Ako my všetci. Priniesli dar, po akých tam túžia každý deň – ZÁŽITOK z príjemného stretnutia.