Travel & Life style

 

Zážitky z mojich ciest sú trošku netypické.  Žijeme v dobe ľahko dostupných informácií, ale zabúdame vnímať to, čo vidíme. Preto sú moje príbehy postavené na pocitoch a emóciách. Možno sa práve vďaka nim pôjdete pozrieť na miesta, o ktorých píšem.  Nemusíte sa naháňať. Cestujte pre radosť a objavujte iba toľko, koľko pre svoj posun potrebujete.

V tejto kategórii nájdete aj články o tom, čo mi nielen na cestách ale aj doma “ťukne“ do nosa. Ako keď dostala „po nose“ zo stromu spadnutými orieškami Popoluška. A potom z nich vypadli nádherné šaty.

Aj ja sa sem tam cítim ako ona. Oriešky však nepúšťam na zem a ani neomdlievam nad prekrásnou róbou, ktorá z nich vypadne. Ja sa pod škrupinku dostávam trochu ťažšie. O to viac ma baví zistenie, že z „orieška“ vždy niečo vypadne :-).

 

Momentky – LISABON

Keď som v starom lisabonskom bare v štvrti Alfama počula nádherné tóny FADO, bola som unesená.
Fado znamená v preklade osud. Práve osudovosť, smútok, často pocit bezmocnosti, nenaplnenej lásky, či straty, sú témou melancholického spevu, v ktorom Portugalci hľadajú útechu a snažia sa zabudnúť na negatívne udalosti bežného života. Už takmer dve storočia. Nič sa nemení. Smútia za časmi, keď mali najkrajšie a najväčšie lode, na časy, keď boli pánmi novoobjavených svetov. Clivé tóny fada vypovedajú príbehy nenaplnenej lásky, stratených možností, útekov z reality ťažkého života.

Ako si užiť Slovensko

Ako si dve baby užívali 14 dní babieho leta na Slovensku. O stretnutí v pravý čas, o spoločných zážitkoch, pochopení a povzbudení. Ponúkla som svojej anglickej priateľke Slovensko. A ona si ho zamilovala.

Afrika

Slnko ktoré páli, savana, čierni domorodci a divoké zvieratá. Kniha, dokument … alebo filmový príbeh. Skutočný život v africkej džungli som si sama veľmi predstaviť nevedela.

Jedna neobyčajne kráľovská sobota

Prišla Adela a Viktor. Ľudia, ktorí cítia a rešpektujú. Snažia sa pomôcť, koľko je v ich silách. So srdcom a pokorou k tomu, čo vidia.
Tešili sa z miesta a prítomnej atmosféry. Ako my všetci. Priniesli dar, po akých tam túžia každý deň – ZÁŽITOK z príjemného stretnutia.

Milujem dizajn a jarné MILÁNO

Prišla jar. Konečne. Na kopci za našim domom rozkvitli jarné, fialovo nežné poniklece a moje srdce opäť volá po MILÁNE. Moje aprílové Miláno je každoročne o dizajne. Veľtrh Salone del mobile udáva trendy.

Florencia… tanec, víno, Rafaello

"... balíme kufre. Dnes je v pláne Florencia....", prezrádzam informácie o našom programe do telefónu. Na cestách sme tentoraz DVE a ideme podľa hesla - NERUŠTE NÁS,  kreatívne PRACUJEME - a oddychujeme :-). Naše neskoré raňajky začínajú naozaj pôžitkársky - pohárom...